گنجینه ای بی نظیر در سیستان و بلوچستان/رنگین کمان معادن ایران فرصتی بکر برای سرمایه گذاران ایران
15 فوریه 2023
ثبت رکورد بالاترین استخراج و آماده سازی در شرکت سنگ آهن مرکزی
17 آوریل 2023
نمایش همه

گردشگری معدن چغارت بافق، تجربه‌ای متفاوت برای مسافران نوروزی

 

 

گردشگری معدن چغارت بافق، تجربه‌ای متفاوت برای مسافران نوروزی
مدیرعامل شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران ـ بافق گفت: روزانه بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ نفر از مسافران نوروزی از پیت معدنی چغارت بازدید کرده اند.

به گزارش ماین نیوز، مجتبی حمیدیان افزود: مجموعه شرکت سنگ آهن مرکزی ایران ـ بافق در حالی که یک مجموعه صنعتی است، ولی ظرفیت بسیار بالایی برای حوزه گردشگری دارد.گردشگری معدن چغارت بافق، تجربه‌ای متفاوت برای مسافران نوروزی

وی افزود: بازدید از پیت معدنی، موزه سنگ آهن و آشنایی با ابزارآلات اکتشاف و حفاری و چگونگی استخراج معادن برای مسافران از جذابیت زیادی برخوردار است.

مدیرعامل شرکت سنگ‌آهن مرکزی خاطر نشان کرد: با وجود ظرفیت‌های موجود که شامل پیت معدنی، مجموعه‌های ورزشی، مجموعه پارک آهنشهر و کل ظرفیت اکوسیستم شهرستان بافق است، مسافران نوروزی یک ترکیب گردشگری صنعتی، فرهنگی، مذهبی و سنتی را تجربه می‌کنند.

حمیدیان گفت: معدن چغارت، سومین معدن کشور و پنجمین معدن خاورمیانه است که قدمت آن به ۶۵۰ میلیون سال پیش برمی‌گردد. این معدن در ابتدا به شکل کوه بوده که هزار و ۲۸۶ متر از سطح دریا ارتفاع داشته است.

وی ادامه داد: این معدن از سطح زمین‌های اطراف نیز ۱۶۵ متر بالاتر بوده که علاوه بر برداشت این ۱۶۵ متر، ۳۰۵ متر نیز عمق حال حاضر این معدن است.

حمیدیان تصریح کرد: خروجی این معدن، سنگ آهن است که از این سنگ، برای استفاده در صنایع جوار معدنی استفاده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.